16. oktoober on rahvusvaheline toidu päev

16.10.2016
Toidupank ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus (SEI Tallinn) kutsuvad täna tähistama ülemaailmset toidu päeva (World Food Day), mida peetakse 1945. aastal loodud ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni asutamise puhul.

DELFI VIDEO: Kampaania Tarbi toitu targalt kutsub üles vähendama toidu raiskamist

07.10.2016
Toitu ära visates raiskame nii ressursse nagu maad, vett, tööjõudu ja aega kui ka otseselt enda raha. Seetõttu kutsub kampaania Tarbi toitu targalt üles toitu targemini tarbima ja raiskamist vältima. Tutvu kampaania videotega siin.

Kampaania „Tarbi toitu targalt“ kutsub vähendama toidu raiskamist

06.10.2016
Toidupanga ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse (SEI Tallinn) ühiskampaania juhib tähelepanu toidu raiskamise probleemile Eestis ja pakub lahendusi targaks ning läbimõeldud tarbimiseks.

Rohelise Kontori auhinna pälvis Tallinna Linna Paldiski mnt 48A kontorihoone

04.10.2016
4. oktoobril pärjati aasta parima Rohelise Kontori auhinnaga Paldiski mnt 48A kontorihoone, kus asuvad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Munitsipaalpolitsei Amet, Energiaagentuur ja väiksemad sihtasutused.

Energiateemalisel seminaril arutatakse madalsüsinikuga energiasüsteemidele ülemineku võimalikkust

19.09.2016
Täna kell 14-17.15 toimub Nordic Hotel Forumis seminar “Teaduse, poliitika ja rahastuse seosed - praktilised sammud üleminekuks madalsüsinikuga energiasüsteemidele”.

Konkurss „Laste kliimaauhind 2016“ ootab osalejaid

29.08.2016
Rootsis esmakordselt korraldatav auhinnakonkurss Children’s Climate Prize 2016 ootab osalema 10-16-aastaseid noori üle maailma, kes on miskil moel oma tegevusega panustanud keskkonna või kliima hoidmisesse.

Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse uue juhina asub tööle Lauri Tammiste

08.08.2016
Tammiste alustab Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse (SEI Tallinna) juhina 8. augustil, võttes ametikohustused üle instituuti üheksa aastat juhtinud Tea Nõmmannilt.

Eesti sammud Agenda 2030 rakendamisel

19.07.2016
11.–23. juulini toimub New Yorgis ÜRO Kõrgetasemeline Poliitiline Foorum, kus esimesed 22 riiki, sealhulgas ka Eesti, annavad vabatahtlikena ülevaate sammudest säästva arengu eesmärkide (SDG-de) saavutamiseks. Loe Eili Lepiku intervjuud, kus ta tutvustab Eesti tegevuskava Agenda2030 rakendamisel.

Keskkonnakorraldus

Keskkonnakorralduse programm tegeleb rohelise mõtteviisi propageerimisega era- ning avalikus sektoris, kus eesmärgiks on keskkonnakorralduslike meetodite kasutuselevõtt. Samuti toetatakse valitsusasutusi jätkusuutliku tootmise ja tarbimise poliitikate kujundamisel.

Keskkonnaökonoomika

Keskkonna- ja ökoloogilise ökonoomika analüüside ja uuringute tegemine. Sotsiaal-majanduslike mõjude hindamine. Jätkusuutliku arengu rahaliste indikaatorite uuringud ja rakendused.

Kliima ja energia

ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni rakendamise toetamine Eestis. Kasvuhoonegaaside vähendamise ja kliimamuutusega kohanemise stsenaariumite analüüs (LEAP mudel). Taastuvenergia laiema kasutusvõimaluse analüüs.

Säästev areng

Säästva arengu ja keskkonnakaitse põhimõtete lõimimine strateegiliste dokumentide koostamisel ja elluviimisel, selleks vajalike analüüside ja mõjuhindamiste tegemine.